Dřevěné podlahy Ostrava – KS Parket Ostrava

 

Dřevěné plovoucí podlahy bývají považovány za luxusní podlahovinu, ačkoli jsou dnes již cenově dostupné. Dřevěné podlahy si nemají důvod na něco hrát a napodobovat jiný materiál. Naopak – vzhled a vlastnosti dřevěných podlah jsou nejčastějším vzorem pro podlahy z odlišných materiálů. Dřevo, jako téměř každý čistě přírodní materiál, nabývá na hodnotě a jeho pořízení v jakékoli formě je vždy dobrou investicí. 

Vyzařuje z nich teplo a přispívají k útulnosti obytného prostoru. Dřevěné podlahy se opět derou do popředí zájmu, protože patří k jedněm z nejpraktičtějších a zároveň nejkrásnějších podlah. Podlahy ze dřeva najdeme nejen v domácnostech, ale také v reprezentativních prostorách.

Dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy nabízejí výhody oproti masivním dřevěným podlahám v konstrukční stálosti. Jsou méně náchylné na tvarové změny vznikající změnou klimatu v místnosti.
Jak název napovídá jsou složeny ze tří vrstev lepených k sobě. Vrchní nášlapná vrstva z dané dřeviny (dub, buk, javor, jasan, třešeň, olše, ořech a mnoho dalších i exotických dřevin) má tloušťku 2,5 – 4 mm a je opatřena finální povrchovou úpravou (lak 6-7 vrstev vytvrzených UV zářením, olej) a může být také různě namořená. Střední vrstvu tvoří buď smrkové jádro, které je uloženo kolmo na vrchní vrstvu, nebo jádro z dřevovlákniny tzv.HDF a je v ní vyfrézován zámkový spoj. Spodní protitažná vrstva je zhotovena ze smrkové dýhy a je ve stejném směru jako vrchní vrstva.  Tato konstrukce zajišťuje objemovou stálost podlahy. Rozměry pro jednotlivé plovoucí dřevěné podlahy jsou variabilní dle sérií a jejich výrobců.

Celková nižší výška (12 – 15 mm) než je běžná u masivních podlah umožňuje také pokládku v prostorech omezujících vestavnou výšku např. při  rekonstrukcích. Podlahu je možné renovovat

Dřevěné dýhované plovoucí podlahy mají zcela odlišnou konstrukci od třívrstvých podlah. Vrchní nášlapnou vrstvu tvoří dřevěná dýha o tloušťce cca 0,6 mm opatřena 7 – 8 mi vrstvami laku. Jádro je vyrobeno z HDF desky s vyfrézovaným zámkem. Spodní strana je opatřena korkem o síle 1,3 mm který slouží jako protitažná vrstva a zároveň nahrazuje podložku k utlumení kročejového hluku. Velkou výhodou těchto podlah je vysoká pevnost vtisku a malá výška  8 – 10 mm. Vzhledem k tenké nášlapné vrstvě se dýhované podlahy nedají renovovat.

Pokládka třívrstvých i dýhovaných podlah je prováděna buď klasicky plovoucím způsobem, to znamená, že jednotlivé lamely nejsou fixovány k podkladu,  ale  pouze k sobě zámkovým spojem, nebo je možné podlahu přilepit k podkladu. Tím se dosáhne lepšího utlumení kročejového hluku a podlaha působí masivnějším dojmem.

Proč zvolit dřevěnou plovoucí podlahu:

 • Přírodní materiál – dřevo má svoji hodnotu, kterou navýší hodnotu celého bytu či domu
 • Krásný nenapodobitelný design – každá parketa je díky kresbě dřeva originálem
 • Vhodná pro alergiky
 • Vhodná pro podlahové vytápění
 • Dlouhá životnost – kvalitní dřevěné parkety vydrží i mnoho let
 • Možnost renovace – lze je brousit a následně provést povrchovou úpravu (mimo dýhované)
 • Široká nabídka dřevin
 • Možnost výběru povrchové úpravy (lakem, olejem, mořením)
 • Možnost pokládat na různé podklady
 • Velmi rychlá pokládka
 • Příjemný pocit při chůzi – pružnost a pocit tepla
 • Dobrá tepelná a zvuková izolace

Dřevěné podlahy od KS Parket Ostrava

V naší prodejně v Ostravě-Porubě si můžete prohlédnout ukázky dřevěných podlah. Při realizaci dřevěných podlah poskytujeme veškeré poradanství, včetně vhodné povrchové úpravy dřevěné podlahy.

Dřevěné podlahy Ostrava:

KS Parket Ostrava
Nábřeží Svazu protifašistických bojovníků 452/22
708 00 Ostrava-Poruba

© KS Parket 2011code by pilda.net | design a SEO goj.cz